Kérdezz-felelek
Kedves Klára!
Sajnos a programunk Debrecenben nem érhető el. Nagyon szívesen segítünk, de jelenleg a Tréning Program Mosdóson és Szekszárdon működik. Szívesen áttekintjük gyermeke korábbi leleteit, vizsgálati eredményeit annak eldöntése érdekében, hogy kezelése lehetséges-e a Vizelési Tréning Programban. Kérjük a leleteket elektronikus úton juttassa el hozzánk.
Köszönettel!
Kedves Szilvia!
A vizelet és székletürítést egyaránt érintő zavar hátterében, lehet működési és szervi eltérés is. Amennyiben, tisztán csak éjszakai bepisilésről van szó és nem történik nappali vizelet elcsepegés vagy a panaszokat nem kísérik gyakori vizeletfertőzések vagy vesemedence gyulladás, akkor nagy valószínűséggel egy lassú érési folyamatról van szó, ami a későbbiekben magától megszűnik. Amennyiben ez 6 éves korig nem múlik el magától javaslom, hogy keresse fel a lakóhelyhez közeli gyermek vesegondozó szakembert.
A székrekedés kezelése azonban már ebben az életkorban is nagyon fontos, mert a későbbiekben maga a székrekedés is elősegíti vizelési zavarok kialakulását. A végbél és a húgyhólyag szomszédos szervek. A kemény széklettel telt végbél akadályozhatja a hólyag kiürülését és gyakori vizelet fertőzésket okozhat.
Kedves Krisztina!
Az Ön által küldött leírás alapján több kérdés is felmerült, aminek tisztázásához jó lenne a kislány korábbi leleteit látni. Amennyiben ez nem jelent problémát , kérem küldje el számunkra a gyermek leleteit és kép anyagát(ha létezik) elektronikus úton. A leletek áttekintése után pontosabb választ tudunk adni.
Köszönettel
Kedves Anyuka!
Kislánya éjszakai bevizelésével kapcsolatban további kivizsgálás szükséges. A problémának döntően két fő oka lehetséges, az egyik, hogy a gyermek húgyhólyagja nem elegendő méretű(kapacitású) az éjszaka termelődő vizelet tárolására. A másik ok, hogy a vizelet éjszakai koncentrálásához szükséges hormon nem elegendő mennyiségben választódik el. Ennek hatására sok, "híg" vizelet termelődik, amit az egyébként normál kapacitású húgyhólyag sem tud tárolni, így megtörténik a bepisilés. Néha ehhez még hozzáadódik, hogy a gyermek olyan mélyen alszik, hogy nem "érzékeli" a húgyhólyag jelzéseit és ezért történik meg a bepisilés.
Javaslom, hogy keresse fel a lakóhelyhez legközelebbi gyermek vesegondozót, ahol a kivizsgálás alapján a fentiekre választ kaphat és ennek megfelelően a kezelés is lehetséges.