Kérdezz-felelek
Kislányom nemsokára 8 éves. Gyakorlatilag minden éjszaka bepisil, egy-egy száraz éjszaka van csak, a "rekord" egyetlen alkalommal egy másfél hetes száraz peridódus volt.
De a mai napig többször fordul elő nappali bepisilés is - ez általában feszültebb időszakokhoz köthető, hosszabb időre meg is szűnt, de az iskolakezdés óta itthon újra jelentkezik, az iskolában soha -, illetve rendszeresen pisiszagú estére a nadrágja (áthatóan, messziről érezhetően), alsóneműn néhány csepp vizelettel. Nem minden nap, és ezt nem tudom mihez kötni.
Szokott arra panaszkodni, hogy fáj a pisilés, több ilyen alkalommal végeztek vizeletvizsgálatot, mely kórosat nem mutatott, külső sérülést sem láttam.
WC-re felszólításra megy el, ha magától megy, akkor általában már későn (van, hogy csak pár csepp csurran be, van hogy úszik).
Egy alkalommal volt súlyos vesemedence gyulladása, ezt kivizsgálás követte, volt izotópos vizsgálata, ultrahang, egy enyhe pyelontágulaton kívül mást nem találtak, azt mondták, nincs vele teendőnk.
A bepisilés miatt is vizsgálták, vizeletsűrűséget néztek, eltérés nélküli. Uroflow vizsgálatra nem jutottunk el - a beutalónk érvényességi időszaka alatt nem tudtam időpontot kérni, hiába hívtam a rendelést számtalanszor. (Gondolom a jelenlegi vírushelyzet ezen nem sokat segít, jelenleg sok értelme nem lenne új beutalót szereznem)
Cseppcsengőztünk, nem használt. Jártunk pszichológushoz, nem használt. Korlátoztam az esti folyadékfogyasztást, és próbáltam növelni a nappalit (magától nem iszik, csak felszólításra) ébresztettem éjjel, eredmény nélkül.
Jelenleg a gyereket nem zavarja a bepisilés, gond nélkül játszik tovább nyakig pisisen, ha épp úgy adódik. Engem egyre jobban zavar a helyzet, főleg hogy ismét romlást látok, nem javulást. A rendszeres pisiszag miatt nagyon hamar fogják kiközösíteni. Kissé kétségbeesetten kérdezem: van valami ötletük? Válaszát előre is köszönöm.
Lanyom 7 eves mult.ejszaka bepisil.fbepisil.felebreszteni nem tudom. eddig kb 3 ejjel volt szaraz. Vizelettenyesztest maganban csinaltattam amibol 1 kimutatott korokozot, 1 negativ lett 1 pedig sokfajta korokozot jelzett..antibiotikumrezisztenciat egyikbol sem tudtunk meg. hol tudok nezetni antibiotikum rezisztenciat vizeletre itthon? Van valahol video online konzultaciora lehetoseg onoknel? 2 eve boren gennyes holyagokkal van tele eddig egy orvos ( a 10+ kozul) sem talalta az okot.a ketto talan osszefugg. pseudomonasra gondolunk. Azithromicint kovetoen kezdodott. hogyan lehet verbol ezt megnezetni? Egy orvos sem fogadja a keresemet eddig. Hatar mellett lakunk. koszonom.
Üdvözlöm! Elnézését kérek, hogy csak most küldöm a választ! A baktériumürítés önmagában nem jelent feltétlenül vizeletfertőzést, ehhez a vizeletvizsgálat során keresni kell a gyulladásos eltéréseket is. A többféle baktérium jelenléte inkább szennyeződésre (kontamináció) utalhat. A vizeletfertőzés nem feltétlenül okoz éjszakai bepisilést, egyéb eltéréseket is vizsgálni kell a háttérben (erről bővebben olvashat honlapunkon). Azt javaslom, hogy keressék fel a lakóhelyükhöz legközelebbi gyermek-nephrológiai szakrendelést, ahol ezeket a vizsgálatokat elvégezhetik. Szívesen segítek az irányításban! Kérem, hogy küldje el a sandor.gyorgy@gyermekinkontinencia.hu címre a lakóhelyük címét és segítek a továbblépésben! A bőrelváltozásokkal ill azoknak a bepisiléssel kapcsolatos jelentőségéről ennyi információ alapján nem tudok mit mondani, de ebben is segíthet a szakvizsgálat! Üdvözlettel,
Jártunk már pszichológusnál tőle kaptunk minirin orrsprét de nem hatott sajnos a fiúról azt kell tudni hogy AD/HD -s figyelem zavaros. Nem tudom mivel próbálkozzam már úgy veszem eszre őt egyátalán nem zavarja és nem szégyelli hogy be pisil.
Üdvözlöm! Sajnálom, hogy csak most tudom a választ elküldeni!
Az ADHD és az éjszakai bepisilés gyakran fordul elő együtt és a két probléma együttes megjelenése nehezíti az éjszakai bepisilés kezelését. Ennek egyik oka az, hogy a gyerekek nem tudnak kellően odafigyelni arra, hogy mennyit és mikor isznak, mikor mennek wc-re, pedig ezeknek az ezekre vonatkozó egyszerű szabályoknak a betartása fontos része a kezelésnek. A honlapunkon részletes leírást olvashat az éjszakai bepisilés kivizsgálásáról és kezeléséről. Az a véleményem, hogy pszichológiai vezetés, kezelés mellett gyermek-nephrológus (vesebetegségekkel foglalkozó szakorvos) bevonására is szükség van a kezelés beállításához. Javaslom, hogy házi-gyermekorvosuk/háziorvosuk segítségével keressék fel a területileg illetékes gyermek-nephrológiai szakrendelést a szükséges vizsgálatok elvégzésére!
Üdvözlettel,